Блог
21 Септември 2017
Овој премин има 29 „скалила“ и голем нагиб, така што претставува ноќна мора дури и за искусните возачи.
20 Септември 2017
Утрово околу 7:35 часот планинарот Ивица Митровски од Скопје го загуби животот искачувајќи се на Новогодишниот гребен на Матка.
20 Септември 2017
Телевизија Орбис направи разговор со планинарката Илинка Ристевска која рамо до рамо со „машката сила“ се справуваше со огнената стихија на Пелистер.
20 Септември 2017
Викендов што измина група од осуммина планинари од Битола од ПЕГ „Турниме да Кинисам“ беа во посета на планината Олимп.
20 Септември 2017
Британски велосипедист го сруши досегашниот Гинисов светски рекорд кога прв пат околу светот, околу 29.000 километри, ги помина со велосипед за помалку од 80 дена.
12 Септември 2017
Патувате во странство? Тогаш сигурно дека барем еднаш сте резервирале авионски билети или хотел во туристичка агенција или на сајтови за резервации.
12 Септември 2017
Со трчање се ублажуваат симптомите на алергии и до 70 проценти, покажало едно истражување на британски научници.
11 Септември 2017
На аголот на качувачките насоки Гнар и Сенд Ит, компанијата 37,5, која произведува материјали за контрола на температурата кои се наоѓаат во производите на Adidas, Rab и Point6, отвори дводневна поп-ап продавница на кањонот Елдорадо.
11 Септември 2017
Овогодинешната трка Ultra-Trail du Mont-Blanc се одржа изминатиот викенд, каде се собраа едни од најдобрите тркачи во светот, кои тргнаа по тешкиот пат околу планината.
25 Јули 2017
Додека некои уживаат во ладовина, други не се откажуваат од тренинг во лето.
17 Јули 2017
Високо на перуанските Анди, на крајниот југоисток од државата, се наоѓа стар рударски камп на злато кој со текот на годините добил статус на град.
Stani avtor

Последно од Блог

Оди најгоре