ГурманСалати
Потребни состојки: 4 големи црвени домати 4 големи краставици 4 големи зелени пиперки 300г крајво или овчо сирење 1 главица кромид Начин на подготовка: Доматите, краставиците и пиперките исецкајте ги на парчиња погодни за припремање на салата и ставете ги…
Потребни состојки: 500г кисело млеко или кисела павлака 3-4 големи краставици 1 чешне лук (по желба) сол и црн бибер по желба Начин на подготовка: Претходно измиените краставици излупете ги и исецкајте ги на ситни коцкички и додајте ги во…
Оди најгоре