Малиџано

Потребни состојки:

  • Модри патлиџани – печени, толчени
  • Ореви – толчени
  • Сенф и мајонез

Начин на подготовка:
Во сад за салата ставете ги претходно испечените и истолчени модри патлиџани и ореви и додајте ги сенфот и мајонезот. Посолете по желба и добро измешајте ја смесата. Послужете на чинија со листови зелена салата и црвени домати исецкани на кругови и тазе крцкаво лепчe. Со ова јадење ви предлагаме да се напиете црвено вино од Тиквешијата. Добар апетит.


Facebook

Времето денес

Настани

Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Партнери


Социјални мрежи

Оди најгоре