Нашиот млад и талентиран параглајдинг пилот Борис Јаневски за време на Велигденските празници беше во посета на Босна каде со тамошните пилоти сними неверојатно кратко видео.

Ѕирнете ја оваа XC, фристајл и акро акција со локалниот тим од Тузла!