Сакате да видите нешто од кое навистина би се уплашиле? Ова е Лукас Ирмлер кој е љубител да оди по јаже. Но за да го направи искуството навистина високо адреналинско, тој избира невообичаено место.

Кога ќе се спомене пустина сигурно прво на памет ви паѓа Сахара и нејзините песочни дини, Сонцето кое пржи и скриените оази. Но пред 11.000 години таа не била каква што е денес. Оваа пустина на северниот дел од Африка некогаш била зелена и полна со живот, имала езера, реки, пасишта, дури и шуми. Каде исчезнало сето ова?

Неодамнешни студии кои доаѓаат од Далечниот исток покажуваат колку свежиот воздух е навистина здрав и колку влијае на здравјето на човекот за разлика од оној кој го дишеме во градските средини.

Приколка за велосипед или подобро кажано камп приколка за велосипед. Многу практична и корисна работа за сите велосипедисти кои уживаат во возењето на долги патеки и кампувања.

Познатата карпа позната под името „Азурен прозор на Малта“ се сруши во морето после силните ветрови кои ја погодија оваа земја во вторникот.

Пријатели планинари јас сум Владимир снимател и планинар од Задар, ова лето имав несреќа со својот фотоапарат и тој веќе не е со нас :(

Нема кампер кој не се сретнал со проблеми како влажен, нерамен или кос терен.

Револуционерниот дизајн на „лебдечки“ шатори го пружа решението за овие проблеми и овозможува поголема заштита од инсекти и животни.

Здравствените тегоби кои најчесто го погодуваат модерниот човек, кој живее во урбана средина, се болести на неактивност (кардиваскуларни болести, дебелеење, хипертензија - висок крвен притисок), стрес, депресија, напнатост и вкочанетост во вратот и мускулите, кратковидост.

Многумина се спремни да одвојат големи количини на пари за да ја достигнат својaтa екстентрична цел.

Дали планирате да скокнете од врвот на Емпаер Стејт Билдинг или да нуркате низ мистичните подводни јами, овие уникатни искуства нема да остават белег само на вашите спомени и доживувања, туку и на паричникот. Баш од таа причина, денес ви претставуваме 10 најскапи екстремни спортови и искуства.

Вторник на 28 февруари 2017 година во Кино Фросина по низа перипетии и одложувања, пред самиот крај на светската REEL ROCK филмска турнеја, сепак и Скопје ќе успее да ги погледне најголемите светски качувачки достигнувања на големото платно!

Последни вести

Превоз

Возен ред Македонски железници
Возен ред ЈСП Скопје

Најпопуларни вести

Сместување

Booking.com
logo-medium.png

Барај